Projektem byly zmapovány česko-slovenské rozhledny a následně vytvořeno 18 modelů zastupující tyto reálné objekty nacházející se v území 3 moravských krajů (Zlínský, Jihomoravský a Moravskoslezský) a 3 slovenských krajů (Trenčianský, Trnavský a Žilinský).
Pro výběr vytvářených modelů bylo zohledněno kritérium především neopakovatelnosti, atraktivnosti a originálnosti objektů. Byly vytvořeny modely zaniklých rozhleden (rozhledna na Klepáči nad Trenčianskými Teplicemi), historických klasických kamenných (Cvilín nad Krnovem), pomníky na události a osobnosti z minulého století (Kudlichova rozhledna nad Úvalnem a rozhledna s kaplí na Kozubové v Moravskoslezských Beskydech), přetvořených telekomunikačních vysílačů (Lhotka u Hradčovic), novodobých - vzniklých v posledních 5 letech za přispění spolufinancování z fondů Evropské unie (U Křížku mezi Suchou Lozí a Březovou – 1 ze šesti rozhleden Východního Slovácka, Vartovna ve Vizovických vrších, Na Podluží na Hodonínsku, Přítlucká hora na vinicích Břeclavska a originální dvouvěžová s lávkou na Hraničním vrchu nad Městem Albrechtice či slovenské Rozbehy u Cerové v Malých Karpatech, Hrajky a Poľana u Myjavy a Marťakov kopec nedaleko Čadci); rozhleden, na nichž se podíleli pouze jejich vlastníci a nadšenci (Dalibor naproti Pálavy, Klucanina nad Tišnovem, či Na Skalce u Bojkovic). Většina reálných zpracovaných rozhleden je samostatně stojící v krajině s výjimkou slovenské Májky, která je součástí amfiteátru v podtatranské Východné.
V rámci projektu vznikl i celobarevný skládaný informačně-propagační materiál pod názvem "Rozhledny jako na dlani…" s informacemi ke konkrétním 18 modelům a s fotografiemi a mapou rozhleden stojících v česko-slovenském příhraničí a 18 informačních směrovek k reálným rozhlednám.
Projekt je spolufinancován Evropskou unií Operačním programem přeshraniční spolupráce Slovenská republika a Česká republika prostřednictvím Fondu mikroprojektů spravovaného Regionem Bílé Karpaty.