Interaktivní 3D databáze rozhleden česko-slovenského pohraničí

Rozhledny jsou právem nazývány česko-slovenským fenoménem; stoupá čím dál více jejich popularita nejen v navštěvování, ale i ve výstavbě.
Na území České republiky je více jak 500 zpřístupněných rozhleden všeho druhu, na Slovensku je evidováno téměř 70 těchto rozhledových staveb.

Z hlediska území dopadu Fondu mikroprojektů OP PS SR - ČR je v Jihomoravském kraji padesátka objektů, v Moravskoslezském vic jak třicítka a ve Zlínském pětatřicet; na slovenské straně v kraji Trnavském 7 rozhleden, v Trenčianském skoro desítka a v Žilinském více jak 15.
Každoročně přibude v průměru 15 nových staveb.

Něco málo o projektu

Náš mikroprojekt navazuje a rozvíjí aktivity již realizovaných záměrů přeshraniční spolupráce, které byly podpořeny spolufinancováním EU prostřednictví OP přeshraniční spolupráce SR a ČR, jeho předcházející verze či ROP Střední Morava, v rámci nichž se postavilo ve společném pohraničí několik nových rozhleden, např.: Javorník, Dráhy x Poľana na Brestovci a Hrajky u Myjavy, Vartovna x  Tĺsta hora Dohňany, "ropná vež" Na Podluží x Cerová či Jurkovičova rozhledna v Rožnově nebo vzniklý soubor rozhleden na Východním Slovácku, apod.
 
Místem realizace projektu jsou v rámci našeho sdružení Luhačovice na české straně, partnerem projektu je Matúšovo kráľovstvo o.s. se svým areálem Parku miniatur v obci Podolie na straně slovenské.
 
Hlavním cílem mikroprojektu je upevnění probíhající dlouhodobou spolupráci v oblasti cestovního ruchu - jejím dalším rozvíjením a posilněním  potenciálu cestovního ruchu v příhraniční oblasti a vytvoření nového společného produktu cestovního ruchu v podobě interaktivní 3D databáze rozhleden.
 
Projekt přispívá k výraznějšímu zviditenění rozhleden v česko-slovenském příhraničí výstupem a prezentací těchto staveb na jednom místě v jednom čase.
 
Informace k výstupům jsou součástí "Tiskové zprávy" k ukončení realizace našeho mikroprojektu.

Rozhledny a výhledová místa
česko-slovenského pohraničí

V interaktivní mapě jsou uvedeny rozhledny a výhledová místa v dotčeném území společného česko-slovenského přííhraničí, členěné dle převládajícího materiálového složení.
 
Kliknutím na konkrétní objekt v mapě lze otevřít detailnější info k vybranému objektu. Průběžně budou data dále doplňována a rozšiřována tak, aby byla zachována a doplňována struktura a obsah našich stávajících  dat k těmto uvedeným i novým objektům. 
 
Věříme, že tato prezentace ve Vás nastartuje a nabudí touhu vylézt na nejbližší kopec "s" i "bez" rozhledny, rozhlížet se z nich a vidět přitom třeba i k sousedům za humna..., neboť neopakovatelnost a jedinečnost naší krajiny domova si to jistě zaslouží...
 
Projekt je spolufinancován Evropskou unií Operačním programem přeshraniční spolupráce Slovenská republika a Česká republika prostřednictvím Fondu mikroprojektů spravovaného Regionem Bílé Karpaty.
 
  Jurkovičův svět          Minigalerie rozhleden
01. 01. 2024
s dostatkem zdraví a štěstí, ale i úsměvu !
01. 06. 2023
Informujeme návštěvníky, že Minigalerie rozhleden je
31. 03. 2023

Dnešního dne jsme v tradiční a osvědčené spolupráci se...

01. 05. 2021
Naučná stezka Královstvím rozhlednovým je přesunuta.